Družbi GIC Gradnje in Mik Celje, obe članici Zelenega omrežja, sta bili med tistimi, ki so včeraj v okviru sejma MEGRA prejeli znak kakovosti s področja zunanjega stavbnega pohištva s poudarkom na okoljskih vidikih, razvojno tehnoloških dosežkih zelenih tehnologij in izvedbe oblog in premazov.
Pod okriljem integralnega projekta LIFE IP CARE4CLIMATE poteka nadgradnja razvoja novih kategorij v okviru certifikacijske sheme Znak kakovosti v graditeljstvu (ZKG) kot pomembnega inštrumenta za zagotavljanje kakovosti pri gradnji in prenovi stavb.
GIC Gradnje
Razvojni dosežek predstavlja implementacijo na trajnostnih načelih zasnovane »Betonarne Negonje 2.0«, ki postavlja nove standarde digitalizirane in nizkoogljične gradnje.
Pametno upravljanje procesov temelji na načelih Industrije 4.0 in 5.0. To omogoča harmonično komunikacijo med napravami, senzorji in upravljavci, kar zagotavlja večjo učinkovitost in prilagodljivost ter manjšo obremenitev okolja.
Betonarna presega običajne tehnološke izboljšave in uvaja inovativno miselnost, kjer so podatkovne in prediktivne analize in avtomatizacija procesov ključni pri odločitvah in optimizaciji surovinskih virov.
Pohvalno je interdisciplinarno sodelovanje strokovnjakov s področja gradbeništva, digitalizacije, kemijskega inženirstva, podatkovne analitike ter raziskovalnih institucij. Inovativna sinergijo med akademsko sfero, gospodarstvom in tehnološkimi razvojnimi centri omogoča prenos znanja in dolgoročno nadgradnjo sistema betonarne.

MIK
So trajnostno naravnan proizvajalec oken in vrat iz PVC in Alu profilov. Veliko skrb namenjajo okoljskim vplivom v celotnem življenjskem ciklu in v celotni dobavni in prodajni verigi proizvodov.
Delovni procesi so avtomatizirani in v veliki meri digitalizirani. Vlagajo v posodobitev delovnih procesov in postopkov z namenom zmanjšanja vplivov na okolje in povečanje gospodarnosti.
Proizvodi imajo ustrezna dokazila o kakovosti in generične okoljske deklaracije proizvodov EPD. Vzpostavljen je sistem ravnanja z okoljem.
Proizvodnji proces je avtomatiziran in digitaliziran. Ponujajo celovite rešitve z namenom zmanjšanja ogljičnega odtisa in izboljšanja kakovosti notranjega okolja. S sodelovanjem v javnih projektih prispevajo k družbenemu razvoju lokalne in širše skupnosti.